تاریخچه شن سا


باشگاه فرهنگی ورزشی شن سای ساوه از سال 1375 فعالیت خود را آغاز نمود و اکنون پس از سالها حضور موفق در بالاترین سطوح فوتسال ایران و آسیا افتخارات متعددی کسب نموده که جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با این تیم ورزشی به برخی از آنها اشاره می گردد:

1- کسب عنوان بهترین باشگاه کشور در اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی فوتسال ایران Ifex 2003 در این نمایشگاه که با حضور باشگاه های قدرتمند و پر سابقه ای نظیر پاس – استقلال – ابومسلم و… در آذر ماه 1382 برگزار گردید، بنا به رای قاطع هیات داوران و نظرسنجی های مردمی باشگاه شن سای ساوه به عنوان بهترین باشگاه ایران انتخاب گردید و لوح افتخار و تندیس بلورین جشنواره از سوی مسئولین امر به مدیر عامل باشگاه شن سای ساوه تقدیم شد.

2- قهرمانی لیگ برتر فوتسال ایران 83 – 82، هر چند تیم شن سا همواره جزو 3 تیم برتر فوتسال کشور بوده اما در سال 1383 موفق شد، تمام افتخارات فوتسال ایران را از آن خود نماید. کسب عنوان بهترین خط حمله – بهترین خط دفاعی – بهترین تفاضل گل – بالاترین اختلاف با نایب قهرمان (18 امتیاز) و همچنین اخذ جام اخلاق و بهترین رفتارهای ورزشی افتخاراتی بود که زینت بخش جام زرین قهرمانی معتبرترین لیگ باشگاهی آسیا، برای شن سای ساوه بود.

3- دست یابی به عنوان پر افتخار بهترین باشگاه فوتسال آسیا، توسط شن سای ساوه در سال 2004 میلادی : طی نظرسنجی که به منظور معرفی بهترین های فوتسال دنیا، توسط معتبرترین مرجع اینترنتی فوتسال در جهان (www.Futsalplanet.com)    هرساله از متخصین سراسر دنیا به عمل می آید، شن سای ساوه موفق شد به عنوان پر افتخار بهترین باشگاه آسیا دست یابد.

4- پیروزی بر تیم های ملی مختلف: در کارنامه شن سا پیروزی بر تیم های ملی متعددی چون: قرقیزستان( دارای مقام سوم آسیا ) با نتیجه 8 بر 3 کویت( دارای مقام چهارم آسیا در سه بازی ) با نتیجه 17 بر 7، مالزی( در چهار بازی ) با نتیجه 58 بر 5 همچنین پیروزی مقابل تیم ملی ایران( قهرمان همیشگی و سلطان آسیا ) با نتیجه 4 بر 1 در کمپ تیم های ملی( شهریور 83 ) وجود دارد که نقاطی مثبت و طلاتین محسوب می شوند.

5- تاسیس اولین سایت اینترنتی تخصصی فوتسال در آسیا به زبان های فارسی و انگلیسی به نشانی: www.Shensafsc.comwww.Futsal.ir

6– حضور 2 دوره بانوان شن سا در لیگ برتر فوتبال بانوان کشور و کسب مقام قهرمانی لیگ برتر بانوان ایران

7- جام باشگاه های جهان: پس از کسب موفقیت کامل در مسابقات آسیایی، شن سای ساوه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان قهرمان و نماینده فوتسال آسیا جهت شرکت در اولین دوره مسابقات قهرمانی فوتسال، جام باشگاه های جهان انتخاب گردید.

8- فوتسال و المپیک: طرح المپیکی شدن فوتسال برای اولین مرتبه از سوی باشگاه شن سای ساوه در مجامع رسمی المپیک ایران و آسیا ارائه شد که این مسئله بلافاصله پس از طرح با استقبال بسیار خوب مسئولین و علاقمندان به این رشته ورزشی جذاب مواجه شد.

9- کسب مجدد قهرمانی لیگ برتر فوتسال ایران در بهمن 85: باشگاه فرهنگی ورزشی شن سای ساوه برای مرتبه دوم افتخار تقدیم قهرمانی لیگ برتر فوتسال کشور را به ملت سرافراز ایران و جامعه محترم ورزش و خانواده سختکوش فوتسال در بهمن سال 85 داشته است.

10- مسابقات بین المللی جام جهانی کوچک: این دیدارها از تاریخ 14/04/86 لغایت 19/04/86 با حضور قهرمانانی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، پرتغال و شن سای ایران در کشور پرتغال برگزار گردید و شن سا به عنوان قهرمان ایران و آسیا عازم این رقابت ها شد و توانست با کسب مقام قهرمانی این رقابت ها و پیروزی در برابر حریفان نامدار اروپایی جام زرین جام جهانی کوچک را به میهن اسلامی ارمغان آورد.

Shensa-21
Shensa-26
Shensa-23
Shensa-25
Shensa-24
Shensa-20